Szable w dłoń – łódzki challenger na okres Early. Preludium

Kawaleria… Formacja, która na pierwszy rzut oka nie jest kojarzona z druga wojną światową. Uznawana za przestarzałą w warunkach wojny zmechanizowanej. Lekceważona, a jednak walcząca na wielu polach bitew największego konfliktu zbrojnego w historii świata.

Kiedy wczesny okres wojny pojawił się we Flames of War wiedziałem, że nie mam wyboru – do grania polską kawalerią ciągnęło mnie jak magnes (może to kwestia genetyczna – pradziadek był ułanem w 11 Pułku Ułanów). Z tą też formacją wybrałem się na łódzkiego challengera.

ae379dc4dbf323660927e3966a53375b

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Raport Bitewne, Turnieje | Dodaj komentarz

Potyczka na froncie olechowskim

Dzień 31.10 wiąże się z na tyle dużymi problemami natury przemieszczania się, że prawie nie do pomyślenia jest, aby jakiekolwiek jednostki pancerne były w stanie dojechać na front. A jednak dwóch dowódców uparło się, by właśnie tego konkretnego dnia rozwiązać pewne kwestie w dorosły sposób – miażdżąc nawzajem swoje argumenty ciężarem plastikowych gąsienic.

tVGG_29673

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Raport Bitewne, TANKS | Dodaj komentarz

Tanks – Unboxing Tiger Tank Expansion ENG

Jakiś czas temu w ramach nowej fali wyszedł „pustynny” Tygrys do gry Tanks. Blister z czołgiem sporo różni się od swojego europejskiego kuzyna. Przede wszystkim nie jest pokryty antymagnetyczną pastą Zimmerit, nad którą rozpisałem się w poprzednim wpisie.

Oczywiście zupełnie inne są też karty znajdujące się w zestawie. Zerknijmy więc na blister. Zamiast kolorowego obrazka mamy zdjęcie pomalowanego modelu na tle makiety. Niektórzy tak lubią, ja jednak wolę grafiki.

Tiger pustynia (3)

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Recenzje, TANKS | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Polski w TANKS – relacja

Wracamy po przerwie technicznej 🙂

Mistrzostwa Polski TANKS już za nami. Z całej Polski zjechało całkiem sporo graczy, którzy walczyli o palmę zwycięzcy. Kto wygrał? Który czołg okazał się największym zabójcą? Jak mi poszło na tej imprezie? Zapraszam do przeczytania.

wot_stalin_vs_hitler_by_thurosis-d825q22

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Raport Bitewne, TANKS | 2 komentarze

M10 (lend lease) do TANKS – Unboxing

Ponieważ w ostatniej chwili zdecydowałem się grać rozpiską radziecką na MP Tanks 2017 w Niepołomicach zmuszony byłem do zakupu niszczyciela czołgów M10 (lend lease). Poniżej zaprezentuję jego unboxing i krótką recenzję.

M10 (1)

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Recenzje, TANKS | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Polski TANKS – preludium

Przed nami weekend pełen wrażeń – zbliżają się oto pierwsze Mistrzostwa Polski w TANKS!

Skoro jest impreza to wypada tam być, a skoro już się jedzie to trzeba mieć rozpiskę. To preludium poświęcę właśnie temu czym na tym, prawdopodobnie największym, turnieju w Polsce będę grał.

art-sex-font-b-German-b-font-soldiers-font-b-German-b-font-font-b-Tank

Pora na mroczny origin-story mojej rozpiski…

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Raport Bitewne, TANKS | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Polski w TANKS już w najbliższy weekend!

Tak jest, dobrze słyszeliście to już ten weekend!!!

Na zamku w Niepołomicach o palmę pierwszeństwa walczyć będą pancerniacy z każdego zakątka Polski! Będzie chwała, będą i nagrody!

886344a446c2d85528a6e69610a8e529

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii TANKS | Dodaj komentarz

Grom w raju – recenzja „Red Thunder”

Zastępy pancerne przelewające się przez granicę. Za nimi kompanie, bataliony, pułki i dywizje piechoty zmotoryzowanej. Wszystkie te oddziały prą na zachód pod czerwonym sztandarem. To nie 1920 rok, nie 1939 ani nie 1944. Mamy 1985 i Sowieci rozgrzewają zimną wojnę do czerwoności 😉

Formacje sowieckie w tym konflikcie opisuje najnowszy pełnoprawny dodatek do Team Yankee zatytułowany Red Thunder. Czy warto go kupić? Czym się różni od od podstawowych list z podręcznika głównego do Team Yankee?

Red-Thunder-3D-Book

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Recenzje, Team Yankee | Dodaj komentarz

W pustyni i… – raport bitewny

Ja krzyczę: „ŚWIETNY RAPORT BITEWNY”, Wy odpowiadacie: „CINEK I EKIPA Z GŁOGOWA!!!”

Zapraszamy na kolejny wspaniały raport bitewny – tym razem chłopaki debiutują z bitwą na okres Mid.

Slajd1

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Raport Bitewne | Dodaj komentarz

Gaming Tokens do TANKS – unboxing

W kampanii kickstarterowej poza zestawem z Panterą wykupiłem również zestaw akrylowych tokenów do grania w Tanks. Pomyślałem, że pewnie każdy chciałby zobaczyć na własne oczy co kupuje zanim wyda swoje ciężko zarobione pieniądze. Pakowanie zestawu jest standardowe dla Tanks – plastikowy blister i woreczek strunowy.

Gaming Token (1) Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Recenzje, TANKS | Dodaj komentarz